PKD dla sklepu internetowego?

Radca Prawny Kraków > Blog > Uncategorized > PKD dla sklepu internetowego?

Dzisiaj krótki wpis na temat tego jaki kod z Polskiej Klasyfikacji Działalności powinieneś wybrać jeżeli zamierzasz rozpocząć lub rozszerzyć działalność o sprzedaż za pomocą sklepu internetowego. Rejestrując działalność gospodarczą lub dokonując zmiany w tym zakresie, należy wpisać nr PKD 47.91.Z. Kod ten odpowiada sprzedaży detalicznej prowadzonej przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet.

Zgodnie z informacją o kodach PKD na stronie rządowej:

47.91.Z
Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet
Kod jest dozwolony dla osób fizycznych.

Podklasa ta obejmuje

Klient dokonuje wyboru towaru w oparciu o ogłoszenia, katalogi, informacje dostarczone na stronie internetowej, modele albo inny środek reklamy i składa swoje zamówienie za pośrednictwem poczty, telefonu lub przez Internet (zwykle poprzez specjalne środki zapewnione w ramach takiej strony internetowej). Nabyte towary mogą być albo bezpośrednio ściągnięte z Internetu lub fizycznie dostarczone do klienta. Podklasa ta obejmuje sprzedaż detaliczną: – dowolnego towaru drogą zamówienia pocztowego, – dowolnego produktu przez Internet, – bezpośrednią przez telewizję, radio i telefon, – prowadzoną na aukcjach internetowych.

Podklasa ta nie obejmuje

– sprzedaży detalicznej pojazdów samochodowych oraz części i akcesoriów do pojazdów samochodowych poprzez Internet, sklasyfikowanej w odpowiednich podklasach grup 451, 453, – sprzedaży detalicznej motocykli oraz części i akcesoriów do motocykli poprzez Internet, sklasyfikowanej w 4540Z.

Polska Klasyfikacja Działalności

Chcesz dowiedzieć się jak dodać nowe PKD do swojej działalności? Śledź moje kolejne wpisy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *