PKD dla sklepu internetowego?

Radca Prawny Kraków > Blog > Uncategorized > PKD dla sklepu internetowego?

Dzisiaj krótki wpis na temat tego jaki kod z Polskiej Klasyfikacji Działalności powinieneś wybrać jeżeli zamierzasz rozpocząć lub rozszerzyć działalność o sprzedaż za pomocą sklepu internetowego. Rejestrując działalność gospodarczą lub dokonując zmiany w tym zakresie, należy wpisać nr PKD 47.91.Z. Kod ten odpowiada sprzedaży detalicznej prowadzonej przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet.

Zgodnie z informacją o kodach PKD na stronie rządowej:

47.91.Z
Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet
Kod jest dozwolony dla osób fizycznych.

Podklasa ta obejmuje

Klient dokonuje wyboru towaru w oparciu o ogłoszenia, katalogi, informacje dostarczone na stronie internetowej, modele albo inny środek reklamy i składa swoje zamówienie za pośrednictwem poczty, telefonu lub przez Internet (zwykle poprzez specjalne środki zapewnione w ramach takiej strony internetowej). Nabyte towary mogą być albo bezpośrednio ściągnięte z Internetu lub fizycznie dostarczone do klienta. Podklasa ta obejmuje sprzedaż detaliczną: – dowolnego towaru drogą zamówienia pocztowego, – dowolnego produktu przez Internet, – bezpośrednią przez telewizję, radio i telefon, – prowadzoną na aukcjach internetowych.

Podklasa ta nie obejmuje

– sprzedaży detalicznej pojazdów samochodowych oraz części i akcesoriów do pojazdów samochodowych poprzez Internet, sklasyfikowanej w odpowiednich podklasach grup 451, 453, – sprzedaży detalicznej motocykli oraz części i akcesoriów do motocykli poprzez Internet, sklasyfikowanej w 4540Z.

Polska Klasyfikacja Działalności

Chcesz dowiedzieć się jak dodać nowe PKD do swojej działalności? Śledź moje kolejne wpisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *