Zakładanie i obsługa Spółek

Radca Prawny Kraków > Law Service > Zakładanie i obsługa Spółek

Zakładanie spółek

Pomożemy ci w założeniu dowolnej Spółki (również online). Spółka z o.o. jest obecnie coraz bardziej popularna wśród nowo otwieranych spółek – my również obsługujemy najwięcej zleceń w tym zakresie. Z naszego doświadczenia wynika, że korzystając z rejestracji Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością online, spółka ma szansę na wpis w KRS w ciągu 1-3 dni od złożenia wniosku. Rejestracja online już od 950 zł netto.

Oferujemy również współpracę z biurem rachunkowo-księgowym, które zabezpieczy prowadzenie księgowości nowo założonej firmy. Pełna księgowość już od 450 zł (księgi handlowe), rabaty na uproszczoną księgowość (KPiR).

Pomagamy również w założeniu innych spółek oraz działalności gospodarczej:

+ Spółka jawna

+ Spółka komandytowa

+ Spółka partnerska

+ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (hybryda)

Pomagamy również w założeniu jednoosobowej działalności gospodarczej jak również spółki cywilnej.

Przygotowanie i zgłoszenie zmian do KRS

Jeżeli w twojej firmie zaszły zmiany np. zmieniłeś Zarząd, siedzibę, adres czy też rodzaj wykonywanej działalności, pamiętaj że zmiany te musisz zgłosić Sądowi Rejestrowemu. To samo trzeba zrobić, jeżeli doszło do zmiany umowy spółki lub sprzedaży udziałów. Każda zmiana, która skutkuje wpisem do KRS, powinna być zgłoszona w terminie 7 dni od jej dokonania.

Przygotujemy dla Ciebie stosowne dokumenty i wniosek do KRS abyś mógł zawiadomić Sąd Rejestrowy na czas. Pamiętaj, że od dnia 1 lipca 2021 roku nie złożysz już papierowego wniosku do KRS – w związku ze zmianami wszystkie wnioski należy składać elektronicznie za pośrednictwem nowego systemu. Nie wiesz w jaki sposób złożyć taki wniosek – zgłoś się do nas, na pewno pomożemy

Czy po przygotowaniu dokumentów konieczna jest wizyta u Notariusza?

Nie każdy wie, że nie zawsze przy założeniu spółki należy udać się do notariusza. Np. w przypadku spółek jawnych w niektórych przypadkach wystarczy przygotowana na piśmie umowa spółki. Ministerstwo Sprawiedliwości umożliwia również zakładanie spółek przez Internet, przy zachowaniu odpowiednich warunków.

Chcesz wiedzieć, czy w jaki sposób postąpić w twoim przypadku? Przedstaw nam swoją sytuację oraz wizję swojej działalności a podpowiemy Ci jakie masz możliwości.

Założenie Spółki przez Internet – ile to trwa?

Jak wspomniano już powyżej na przykładzie Spółki z o.o. trwa to zazwyczaj od 1 do 3 dni. Osoby decyzyjne w spółce muszą podpisać elektronicznie przygotowane przez Nas dokumenty. Potrzebny jest do tego Profil Zaufany lub Podpis Elektroniczny. Nie dysponujesz Profilem Zaufanym? Pomożemy Ci go założyć w kilka chwil. Umożliwi Ci to przejście przez czynności dotyczące założenia spółki, jak również będziesz mógł w przyszłości załatwiać swoje sprawy szybciej.

Po złożeniu podpisanych dokumentów Sąd zazwyczaj w przeciągu 2-3 dni rejestruje spółkę. W niektórych wypadkach (choć nie zdarza się to często) Sąd może wezwać do uzupełnienia pewnych kwestii – wtedy ma się na to 7 dni od dnia wezwania Sądu. Zwykle jednak można się cieszyć gotową spółką już po 2 dniach.

Obsługa Zgromadzeń Wspólników

Pamiętaj, że dokonanie niektórych czynności lub wprowadzenie zmian w spółce wymaga odbycia Zgromadzenia Wspólników, na których konieczne jest podjęcie odpowiednich uchwał. Dla ważności niektórych czynności istotne jest czy wszystkie wymogi formalne w tym zakresie zostały spełnione.

Możemy pomóc Ci w profesjonalnym przygotowaniu dokumentów na Zgromadzenie Wspólników oraz odpowiednich projektów uchwał, wyjaśnimy w jaki sposób należy przygotować protokół z takiego zgromadzenia, a w razie potrzeby weźmiemy udział w zgromadzeniu udzielając ci na bieżąco wyjaśnień i uwag co do sposobu postępowania.

Inny problem prawny?

Jeżeli twoja firma ma nierozwiązane do tej pory problemy prawne np. kontrahent nie zapłacił faktury lub nie wykonał umowy i nie wiesz jak się za to zabrać, przedstaw nam swoją sytuację a wspólnie wypracujemy dla Ciebie możliwe rozwiązania. Udzielamy również pomocy w bieżącym prowadzeniu biznesu oraz na gruncie prawa pracy. W przypadku konieczności możemy również kompleksowo prowadzić twoją sprawę w Sądzie.

Kompleksowa obsługa firm

Możemy również zająć się kompleksową obsługą prawną Twojej nowo założonej firmy. Sporządzamy konieczną dokumentację prawną, sporządzamy i opiniujemy umowy z kontrahentami, zajmujemy się pełną obsługą w zakresie prawa pracy oraz pozostałych problemów prawnych. Udzielamy odpowiedzi w formie telefonicznej, e-mail jak również pełnimy dyżury w siedzibie firmy w wyznaczonych dniach. Abonament dostępny już od 500 zł netto miesięcznie.

Założymy dla Ciebie spółkę

Zgłosimy zmiany do KRS
Zadzwoń i umów spotkanie