Spadek i podział majątku, zachowek

Radca Prawny Kraków > Law Service > Spadek i podział majątku, zachowek

Nabycie spadku

Pomożemy Ci rozpocząć postępowanie stwierdzające nabycie przez Ciebie spadku po spadkodawcy. Jeżeli czeka cię sprawa spadkowa w Sądzie i chcesz dowiedzieć się jak uzyskać należną ci część spadku, wskażemy możliwe drogi postępowania.

Dział spadku

Udzielamy wsparcia w dokonaniu przydziału konkretnych przedmiotów wchodzących w skład spadku konkretnym spadkobiercom, przy ewentualnej spłacie pozostałych. Działu spadku można dokonać również w formie ugody – pomożemy sporządzić właściwą i skuteczną umowę w tym zakresie. Jeżeli dochodzi do sporu, dział spadku można przeprowadzić jedynie w postępowaniu Sądowym, w którym również możemy Cię reprezentować.

Odrzucenie spadku

Jeżeli wiesz, że spadkodawca pozostawił po sobie długi, musisz zadać sobie pytanie czy nie powinieneś odrzucić spadku. Jest to ważne, gdyż jeżeli spadkodawca był dłużnikiem, jego wierzyciele po śmierci starają się odszukać spadkobierców i to od nich dochodzą swoich należności. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak powinieneś postąpić, jakie masz obowiązki i ile masz czasu na ich realizację – umów się na spotkanie – przeanalizujemy twoją sytuację i wskażemy możliwe rozwiązania.

Sporządzenie testamentu

Pomagamy sporządzić testament, który będzie ważny i skuteczny. Nie każdy wie, że w testamencie można nie tylko rozdysponować całym swoim majątkiem na wypadek śmierci ale również dokonać zapisów windykacyjnych lub postanowić o wydziedziczeniu niektórych spadkobierców. Sporządzimy projekt testamentu dostosowany do celów jakie chcesz dzięki niemu osiągnąć. Warto już dziś pomyśleć jak chcesz rozdysponować swoim majątkiem – aby nie pozostawiać tych ważnych kwestii przypadkowi.

Zachowek

Jeżeli zostałeś pominięty w dziedziczeniu, powinieneś dowiedzieć się czy należy ci się zachowek. W twojej sytuacji może Ci się należeć 1/2 a nawet 2/3 twojego udziału spadkowego, którego nie otrzymałeś. Pomożemy oszacować kwotę jakiej możesz się domagać tytułem zachowku i sporządzić odpowiednie wezwanie do zapłaty tej kwoty do spadkobierców. Prowadzimy również postępowania Sądowe w tym zakresie, jeżeli spadkobierca nie chce uiścić żądanej kwoty.

 

Udzielimy wsparcia w sprawach Spadkowych

Zadzwoń i umów spotkanie